Korzyści z montażu elektronicznej pompy cyrkulacyjnej

Korzyści z montażu elektronicznej pompy cyrkulacyjnej

Większość nowoczesnych kotłów C.O. i C.W.U. pracuje w wymuszonym obiegu, dlatego na rynku pojawiają się urządzenia, które go zapewnią. Jest to sprzęt elektryczny dostępny w wielu modelach. Jaki produkt wybrać, aby koszty zużytej przez niego energii drastycznie nie wzrosły? Chcąc się dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst!

Przeczytaj również: Jak wygląda budowa sauny w domu i hotelu?

Rodzaje pomp cyrkulacyjnych

Urządzenia wymuszające obieg cieczy można podzielić na kilka typów, różniących się zasilaniem, budową, sterowaniem i zastosowaniem. Należą do nich pompy:

Przeczytaj również: Czy budowa sauny się opłaca?

  • jednofazowe, trójfazowe i monoblokowe,
  • sterowane elektronicznie lub bezobsługowe
  • pompy do CWU lub do C.O, różniące się parametrami.

Niektóre z nich wyposażone są w specjalny termostat, mający je chronić przed kamieniem, inne natomiast w dające się programować czasomierze.

Przeczytaj również: Zbiorniki betonowe na szambo i deszczówkę — jakie mają zalety?

Jakie pompy do budynków mieszkalnych?

W instalacji domowej sprawdzi się elektroniczna, energooszczędna pompa cyrkulacyjna, wymuszająca obieg C.W.U. W sprzedaży są różne rodzaje tego sprzętu od wielu renomowanych producentów. Są to produkty o cennych zaletach:

  • mające płynną regulację,
  • łatwe w dostosowaniu do potrzeb instalacji,
  • oszczędzające do 90% energii elektrycznej,
  • redukujące zużycie wody.

Koszt zakupu i montażu pompy cyrkulacyjnej

Cena pompy cyrkulacyjnej uzależniona jest od marki oraz modelu i może to być nawet kilkaset zł. Na koszt instalacji natomiast ogromny wpływ ma sposób i miejsce montażu. Jeśli będzie ona instalowana np. przy podgrzewaczu wody, to koszt nie będzie wysoki, ale jeśli na pionie wodnym, nakład pracy hydraulika będzie większy i cena wzrośnie.

Czy urządzenie to jest trudne w instalacji?

Pompa cyrkulacyjna nie jest trudna w montażu, jednak wymaga pewniej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi i materiałów uszczelniających. Trzeba również znać się na zabezpieczeniach elektrycznych. Jeśli nie ma się doświadczenia w zakresie instalacji hydraulicznych czy prądowych, rozsądniej będzie o wykonanie tego zadania poprosić fachowca. Jeżeli planujesz zakup takiego urządzenia, odwiedź stronę i wybierz model!