Reklama na LinkedIn — samodzielnie czy z pomocą agencji?

Reklama na LinkedIn — samodzielnie czy z pomocą agencji?

W ciągu ostatnich lat branża e-commerce staje się coraz popularniejsza. Wielu przedsiębiorców decyduje się na rozwój prowadzonej działalności w internecie poprzez promocję marki i dotarcie do jak największego grona odbiorców. Czy wiesz, w jaki sposób wykorzystać platformy społecznościowe do pozyskania kontaktów biznesowych? Sprawdź!

Jak stworzyć reklamę na LinkedIn?

Pierwszym krokiem, by rozpocząć działalność na platformie, jest oczywiście założenie profilu prywatnego lub firmowego. Po dodaniu niezbędnego opisu i grafiki można przystąpić do tworzenia kampanii reklamowej. Użytkownik krok po kroku wybiera poszczególne kryteria, takie jak m.in.:

  • format reklamy (tekstowa, z pojedynczym zdjęciem, wideo, karuzela reklam graficznych, spotlight, reklama w wiadomości),
  • cel kampanii (reakcje, wizyty w witrynie, wyświetlenia wideo, generowanie danych potencjalnych klientów),
  • charakter grupy docelowej (zainteresowania, wykształcenie, doświadczenie zawodowe),
  • język i lokalizacja,
  • dzienny i miesięczny budżet.

Prowadzenie firmowego konta przez agencję marketingową

Jeśli przedsiębiorcy zależy, aby stworzona reklama na LinkedIn była skuteczna, powinien zastanowić się nad współpracą ze specjalistami, którzy zadbają o odpowiednie parametry kampanii oraz zajmą się prowadzeniem profilu. Oczywiście część właścicieli firm zapewne woli postawić tutaj na samodzielność, jednak trzeba podkreślić, że dodawanie regularnych wpisów czy śledzenie postępów kampanii (wraz z wprowadzeniem niezbędnych zmian w ustawieniach) jest dosyć czasochłonne i męczące. Tego rodzaju usługa to koszt kilkuset złotych miesięcznie, a dodatkowo agencja może pozyskiwać tzw. leady sprzedażowe z LinkedIn.

Dlaczego warto postawić na LinkedIn Ads?

W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych, na LinkedIn nie są udostępniane treści prywatne. Portal skupia się na wartościowych i branżowych tekstach, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą wypromować markę i oferowane produkty wśród osób wykształconych, z określonym doświadczeniem zawodowym oraz odpowiednim podejściem do biznesu (b2b).